hejlik

LiStOVáNí

Projekt, který již 15 let představuje divákům knihy českých i zahraničních autorů formou scénického čtení. Cíl herců – vzbudit u žáků zájem o čtení, zájem o vybranou knihu nějakého autora.

V úterý 30. ledna 2018 navštívili herci Jiří Ressler, Markéta Lánská a Jan Brožek prostory naší školní družiny a ve dvou představeních nám představili neobvyklým způsobem obsahy těchto knih:

KLUK, CO SE KOUPAL S PIRAŇAMI od Davida Almonda pro 1. až 5. ročník je poetický a laskavě bláznivý příběh o překonání vlastního strachu. Snili jste někdy o tom, že utečete k cirkusu? Stanleymu Pottsovi se to podaří. A co víc, zjistí, že má údajně velmi zvláštní schopnost: dovede se potápět s piraňami, aniž by mu ublížily. Najde v sobě Stanley odvahu svůj zvláštní dar využít?

E-DEN od Mikäela Olliviera pro 6. až 9. ročník nás zavedl do blízké budoucnosti, kde se v Evropské federaci objevila nová nebezpečná droga E-den, se kterou si odborníci nevědí rady. Mladí lidé upadají do hlubokého kómatu a lékařům se je nedaří probrat. Jak si poradí hlavní hrdina Goran, když uvidí v nemocnici svou nejlepší přítelkyni Melánii, a jeho otec, nejlepší policejní agent?

Těšíme se na setkání s Listováním zase za rok!

Za pedagogický sbor Mgr. Monika Pavlíková a Mgr. Jitka Školová