kouzleni

Kouzlení s chemií na ZŠ Butovické

Bylo úterý, 13. března, a školou se v první vyučovací hodině ozval krátký výbuch.

Co se stalo? Co následovalo?

Čtěte dál. Dozvíte se, jaké bezvadné chemické dopoledne si pro třídy prvního stupně připravila Lucie Starobová, paní učitelka chemie a biologie na druhém stupni naší školy za výborné pomoci deváťáků.

Bylo to úžasné. Třeba nám kreslili na ruce, že to vypadalo jako zranění, vyzkoušeli jsme si vytvořit pomocí citrónové šťávy tajné písmo, odvážní zkusili pokus s ohněm na rukou, viděli jsme Faraónova hada, míchali jsme různé kapaliny. Chtěl bych to někdy zopakovat.

Jakub Křepelka, 4. B

V úterý jsme byli na hodině kouzelné chemie. Všechno to šlo vyzkoušet. Bylo to super, určitě by si to užil každý. Byla to nejlepší hodina v mém životě.

Jakub Žaloudek, 4. A

Bylo to velmi zábavné. Nejdříve jsme měli možnost slyšet a vidět výbuch. Potom nám paní učitelka Starobová ukázala barevné plameny a andělskou svatozář. Poté si nás vzali na pokusy deváťáci. S nimi to bylo také zábavné. Vyzkoušeli jsme si hoření ruky a další pokusy. Moc se mi to líbilo.

Klára Zajícová, 4. B

V úterý jsme šli do třídy chemie. Vedla to paní učitelka Starobová. První pokus byl výbuch, potom jsme viděli Faraónova hada. Nejvíc mě ale zaujalo, že nám deváťáci namalovali zranění. Někdo si vyzkoušel, jak hoří ruce.

Filip Bílek, 4. A

Paní učitelka Starobová nám ukázala výbuch v plechovce, jak udělat z cukru karamel a další zajímavosti. Žáci z devítky si pro nás připravili míchání tekutin, kreslení citronem a Faraónova hada, který roste z ohně. Paní učitelka Starobová je nejlepší v chemii.

Adéla Svačinová, 4. B

V úterý jsme měli se třídou zvláštní hodinu. Žáci deváté třídy s paní učitelkou Starobovou si připravili spoustu pokusů. Jako třeba výbuch v plechovce – trochu jsem se lekla, nebo čím se obarvuje kola, jak se dělá karamel. Viděli jsme hořící kapesník, který měnil barvy, ale sám neshořel. Deváťáci si pro nás připravili Faraónova hada, odhalovali jsme tajný obrázek a další zajímavé věci. Vše se mi líbilo. Chtěla bych to zopakovat znovu.

Patricie Seipelová, 4. B

Úterní čtvrtou hodinu jsme šli na Kouzlení s chemií. Hlavní chemičkou byla paní učitelka Starobová s pomocníky deváťáky. Na začátku nám ukázali pokus s výbuchem a hořící kapesník, který měnil barvy. Pak jsme si mohli vyzkoušet různé pokusy hoření rukou, míchání tekutin a jejich zbarvování, kreslení na ruku, které vypadalo jako zranění. Chtěla bych to zopakovat – moc se mi to líbilo.

Soňa Weislechnerová 4. B

Paní učitelce Starobové a všem pomocníkům z devítky děkujeme. Dozvěděli jsme se plno zajímavostí. Opravdu jsme si to všichni užili a poznali, že chemie je všude kolem nás.

Za první stupeň Mgr. Markéta Martinů

Více ve fotogalerii