Turistické soustředění

O tom, že se turistika na naší škole těší značné oblibě, není pochyb. Nás, vedoucí turistického kroužku, to pochopitelně velmi těší, ale současně zavazuje a motivuje k další práci.

Značné úsilí na konci školního roku vkládáme do přípravy turistického soustředění, kterým vrcholí naše činnost. Toho letošního se zúčastnilo 35 dětí, konalo se na chatě UNIGEO na Horní Bečvě ve dnech 15. – 17. června a bylo plné her, soutěží a poznávání nových krajin. Během dvou turistických výletů jsme zavítali na Třeštík, vystoupali na nejvyšší horu Vsetínských vrchů Vysokou, byli jsme nadšeni z kouzelné přírody v okolí Polany, Benešek či Kotlové. Z pohledu nás, vedoucích, se jednalo o velmi vydařenou akci, což však není podstatné. Daleko důležitější jsou pro nás názory těch, pro které turistické soustředění s láskou připravujeme.

Mgr. Alena Mičkalová

Mgr. Marek Mičkal, Mgr. Jan Neubauer

Karel Mikula, 9. třída

Třídeňák byl perfektní, dokonce nám přálo i počasí. Byl tam velice bohatý program, díky němuž jsme úplně zapomněli na to, co je to internet. Z mého pohledu si myslím, že se soustředění všem moc líbilo a chci všem vedoucím poděkovat za krásně strávené dny.


Nela Vorlická, 5. třída

Moc se mi líbily turistické výlety v nádherné přírodě. A bylo hezké, že jsme si navzájem pomáhali.


Kateřina Bergrová, 3. třída

Celé soustředění se mi moc líbilo. Měli jsme stezku odvahy, branný závod a slavnostní oheň, kde jsme si i zazpívali.


Damián Říčan, 7. třída

Musím říct, že na turisťáku bylo super a byla tam sranda. Děkuji všem učitelům za super výlety a aktivity, které pro nás připravili.


Nela Maloňková, 9. třída

Na třídeňáku se mi velmi líbilo. Byli tam hodní lidé a panovala tam super atmosféra. Příští rok chci určitě jet znovu!


Gabriela Králová, 7. třída

Na turistickém soustředění bylo nádherně! Skvělé hry, soutěže, slavnostní oheň, opékání špekáčků a samozřejmě stezka odvahy. Turistické trasy byly náročnější, ale stály „za to“. Za tak nádherné ukončení školního roku v turistickém kroužku moc děkuji.


Více ve fotogalerii