V úterý 9. června se žáci tříd 3. A, 3. B a 4. B vydali autobusem do Týna nad Bečvou. Z místního lesa pokračovali pěšky příjemnou procházkou k majestátnímu hradu Helfštýn, který svou rozlohou patří k nejrozsáhlejším hradním komplexům v Evropě.
Po příchodu na hrad si děti prohlédly jeho rozlehlé nádvoří, mohutné hradby i vyhlídková místa, odkud se jim naskytl krásný pohled do okolní krajiny - Moravské brány. Během prohlídky se dozvěděly mnoho zajímavostí o historii hradu, jeho obráncích i o životě ve středověku. Velké poděkování patří naší paní průvodkyni, která nás poutavě provedla celým areálem. Na závěr prohlídky velmi pochválila naše žáčky za jejich vzorné chování, pozornost a zájem o výklad, což nás, paní učitelky, samozřejmě potěšilo. 🙂
Nechyběl ani čas na odpočinek, svačinu, nákup suvenýrů i společné fotografování. Dobrá nálada a sluneční paprsky nás provázely celým výletem a aby toho nebylo málo, cestou domů jsme měli v autobuse i malou diskotéku. Děkujeme panu řidiči. 🙂
Věřím, že se výlet dětem líbil a budou na něj s úsměvem vzpomínat! ♥
Sabina Šeděnková