Turistické soutředění

Turistické soustředění

Konec školního roku znamená pro členy turistického kroužku každoročně tři dny nabité nejen turistikou, ale i hrami, soutěžemi a zábavou. Letošní turistické soustředění se uskutečnilo ve dnech 14. - 16. června v rekreačním areálu Spálovský mlýn na Klokočůvkách a zúčastnilo se ho, až na tři členy, kteří v té době dováděli v mořských vlnách, všichni členové kroužku. Třídenní soustředění vyšlo, až na jedno šité koleno, na jedničku. A to včetně počasí. Kromě porovnávání sil v různých disciplínách děti hledaly sladký poklad, poznávaly okolí, přebrodily Odru, a dokonce se v ní i vykoupaly, pozorovaly raky, opékaly buřtíky, odlévaly stopy a pochopitelně se pořádně vystrašily během stezky odvahy.

A také skládaly básničky na daná slova. Posuďte sami, jak se jim to povedlo:

Katka Bergrová (9. třída), Kristýna Čížová (9. třída), Beáta Končalová (8. třída), Klárka Kuklová (3. třída):

Ve škole máme kroužek, kde máme spoustu kamarádů a kamarádek.

Jednou za čas si v něm párek dáme - je to turisťák.

Všichni se v něm známe!


Nám, vedoucím, se na letošním soustředění velmi líbilo. A to i díky zúčastněným dětem, které šly do všech aktivit s vervou a jejich chování bylo bezchybné. Zde se můžete seznámit s názory některých z nich:


Klárka Kuklová, 3. třída

Třídeňák je super. Líbí se mi tu stezka odvahy, pokoje, hry. Velmi se mi líbila sobota, protože jsme byli v řece Odře.


Nikol Čechová, 5. třída

Tento třídeňák se mi velmi líbil. Hráli jsme různé bodované týmové hry, bylo to super. Určitě bych tu vydržela déle a příští rok chci jet znovu.


Tereza Gregorková, 6. třída

Třídeňák byl skvělý. Líbily se mi dobré hry a procházky.


Patrik Silber, 9. třída

Třídeňák byl fajn, až na přepravu do Heřmánek, protože byla výluka na trati. Moc jsme si ho všichni užili!


Dominika Hutová, 9. třída

Soustředění bylo super. Užili jsme si spoustu her, procházek a zábavy.


Veronika Silberová, 9. třída

Třídeňák se mi hrozně líbil, jenom je škoda, že pro některé byl poslední. Hráli jsme super hry, byla sranda a jídlo bylo moc dobré. Jsem ráda, že jsme měli i dost času pro sebe a kamarády.


Děti si z turistického soustředění, jak je vidno, odnesly nejen spoustu zážitků, ale také dárečků, které jim věnovali rodiče Amálky Bučkové, Nikolky Čechové, Petra Košárka, Andrejky Krejčí, Samuela Krejčího, Bereniky Kudelové, Klárky Kuklové, Lucky a Martina Pustkových, Patrika Silbera a Laury Tokárové. Dárky udělaly obrovskou radost všem dětem, děkujeme!


Mgr. Alena Mičkalová

Daniel Janečka