Dominance ZŠ Butovická 

na Bílovecké laťce

I letos jsme se v pátek 7. června vypravili do Bílovce s našimi nejlepšími skokany na soutěž ve skoku vysokém. A opět i po roce to byl den vydařený, protože v každé naší kategorii jsme měli zastoupení na stupních vítězů. V kategorii mladších dívek se na 3. místě umístila výkonem 130 cm Nela Hlobilová a v kategorii mladších chlapců byl rovněž bronzový Tomáš Matýsek výkonem 145 cm. To nejlepší nás ale čekalo na samotný závěr soutěže, kdy v kategorii starších chlapců byli mezi posledními pěti finalisty 3 zástupci naší školy. Ivan Pekař nakonec výkonem 155 cm na stupně vítězů těsně nedosáhl, ale jeho spolužák Petr Mikšík už ano a výkonem 160 cm si odnesl stříbrnou medaili. Celkovým vítězem Bílovecké laťky, ziskem zlaté medaile a obřího putovního poháru pro naší školu, se stal Patrik Silber, který se svým výkonem 165 cm stal nejlepším skokanem a zároveň se zapsal na sportovní nástěnku u nás ve škole, když vyrovnal stávající rekord školy ve skoku vysokém. Všem našim skokanům a to nejen těm oceněným, ale i těm, kteří se těsně neumístili, děkuji za předvedené výkony a vydařenou reprezentaci naší školy.


Mgr. Jan Neubauer ZŠ Butovická, Studénka