8. výlet turistického kroužku

…a opět pokračujeme v poznávání míst, která jsme s turistickým kroužkem dosud nenavštívili. 4. května jsme vystoupili na nádraží v nedalekých Odrách a vydali se směrem k Veselskému kopci. Stoupání k vyhlídce Jahnův kámen bylo zpočátku poměrně náročné, ale vynahradily nám to překrásné výhledy na zmíněné městečko.

A jsme u cíle! Tím se stal Flascharův důl, jehož prohlídka všechny naprosto okouzlila. Prošli jsme asi 300 metrů chodeb, skvělý průvodce nás postupně seznamoval nejen s historií dolu, ale i četnými dalšími zajímavostmi. Společníky nám během prohlídky byli i plastoví netopýři a k radosti dětí jsme objevili i jednoho „opravdového“. Čekal nás rovněž adrenalin v podobě zdolání 19 metrů vysoké větrací šachty spojující štoly Hortenzie a Johann.

Po prohlídce Flascharova dolu následoval sešup do Oder a hurá na zmrzlinu! A aby toho nebylo málo, prošli jsme se ještě do Jakubčovic na Odrou, kde jsme zhlédli dřevěnou zvonici z poloviny 17. století a vydováděli se na dětském hřišti. A jelikož tento den vystoupaly teploty opravdu vysoko, osvěžení v řece Odře po zdolání 15 kilometrů bylo více než příjemné.


Mgr. Alena Mičkalová

Daniel Janečka