Řemeslo má zlaté dno

Název uvedené akce, kterou již tradičně připravují pro žáky 8. ročníku střední školy ve spolupráci s Úřadem práce a jíž se rádi účastníme, je více než výstižný. Vždyť všichni z praxe víme, jak obtížné je najít schopného instalatéra, truhláře, zedníka, automechanika či elektrikáře. Nejen s těmito obory technického zaměření se naši osmáci seznámili ve středu 3. dubna v kopřivnické sportovní hale. Současně zhlédli prezentaci četných firem našeho okresu, bonusem pak bylo představení se Vysoké školy báňské. Bylo fajn, že organizátoři akce mysleli i na žáky, kteří se s technikou či manuální prací příliš nekamarádí, a přichystali si pro ně spoustu kvízů a soutěží. Drobné odměny, které si žáci odvezli domů, udělaly radost naprosto všem. A co o akci, kterou organizátoři zvládli naprosto skvěle, řekli naši žáci?

Mgr. Alena Mičkalová

Ing. Ludmila Tomášková

Damián Říčan

Na akci jsem získal informace o školách různého typu, podrobně jsem se seznámil s náplní jednotlivých oborů. Potěšilo mne, že jsem se dozvěděl i hodně zajímavostí o mnohých firmách.


Josef Švarc

Tento den mi dal obrovskou naději do budoucnosti, že existuje spousta perspektivních oborů.


Gabriela Králová

V Kopřivnici se mi líbilo, seznámila jsem se s mnohými, pro mne neznámými, obory. Bylo příjemné, že jsme si i něco vyzkoušeli a dostali pěkné odměny.