Krajské kolo soutěže Školní časopis roku

Ve středu 19. 9. 2018 se v prostorách městské knihovny v Třinci konala akce, na níž vždy netrpělivě čeká celá redakční rada našeho Butovického balvanu, který našim pravidelným
čtenářům jistě nemusím představovat. Ano, jde o vyhlašování nejlepších školních časopisů za uplynulý rok, tentokráte krajské kolo. V dopoledních hodinách tak členové redakční rady měli možnost zúčastnit se množství workshopů týkajících se školní novinařiny a novinařiny vůbec, přičemž dostali spoustu skvělých rad pro tvorbu časopisu nebo se mohli dozvědět, jak svou činnost efektivně propagovat skrze sociální sítě.
Kolem poledne už pak vypuklo samotné vyhlašování těch nejlepších časopisů v Moravskoslezském kraji. Po chvíli napětí se naše redakční rada s radostí dozvěděla, že máme dle odborné poroty v kategorii základních škol 3. nejlepší školní časopis v našem kraji! A aby toho nebylo málo, získali jsme také 1. místo v kategorii Nejlepší grafika. Všem, kteří mají co dočinění s Butovickým balvanem, gratulujeme a přejeme hodně štěstí v listopadu, kdy se bude konat celostátní kolo.

Za pedagogický sbor a redakční radu Butovického balvanu Rostislav Vonšík

Školní časopis informace a čísla ke stažení ZDE