Jesličky svatého Františka – ohlédnutí

V pondělí 20.12.2010 žáci 6. a 7. ročníků zhlédli vánoční hru „Jesličky svatého Františka“ ostravského skladatele Pavla Helebranda, která proběhla v kostele sv. Václava v Ostravě. 
I přesto, že představení začalo s mírným zpožděním, bylo očekávání všech diváků naplněno. V krásném a zajímavém starobylém prostředí kostela na všechny dýchla atmosféra Vánoc, které inspirovaly také představení. To se před zraky nás všech odvíjelo jako filmové pásmo za doprovodu malého orchestru, který byl přítomen. Zážitek ze hry i hudby umocňovalo interaktivní vystoupení herců a zpěváků, kteří se pohybovali také mezi diváky. Příběh se svou zároveň rozvernou i vážnou náladou dokázal vtáhnout natolik, že všem přítomným uteklo hodinové představení plné zpěvu, hudby a dramatických výjevů jako příjemně strávená chvíle. Výkony umělců proto žáci odměnili potleskem. 
Zájezd na ostravské představení zorganizovala Mgr. Anna Neuwirthová, Ph.D. a spolu s Mgr. Marcelou Kováčovou zajistila pedagogický doprovod žáků a fotografie z akce.
                                                                                                                   Anna Neuwirthová

     

     
     
     Comments