Výchovně vzdělávací akce na dopravní hřišti v Příboře

Klasické jízdní kolo patří k nejekologičtějším dopravním prostředkům a jízda na kole prospívá lidskému zdraví. Napadlo vás někdy, že než si vyjedete na kole po silnici, je třeba si ho nejen zkontrolovat po technické stránce, ale také znát dopravní předpisy? Nám dospělým to připadá samozřejmé, ale co naše děti? Proto existují dětská dopravní hřiště, která připraví děti na první jízdu po silnici. 
V pátek 24. září 2010 jsem strávila se žáky 5. ročníku příjemné dopoledne na dopravním hřišti v Příboře. Po hodince teoretické přípravy, kdy s žáky instruktor autoškoly prošel dopravní značky, křižovatky, správné vybavení kola a kdy je upozornil na různá nebezpečí spojená s jízdou na kole, žáci zhlédli instruktážní film a potom hurá na dopravní hřiště. Pan instruktor dal každému číslo a kolo a dětem už nic nebránilo vyrazit na cesty po dopravním hřišti.
„Pozor! Bachá! Jedu!“.... se ozývalo ze všech stran. Jízda na dopravním hřišti opravdu nebyla jednoduchá. Děti musely zvládnout jízdu na kole a přitom řešit křižovatky, kde na ně koukaly značky na zemi i na sloupech. A co teprve kruhový objezd! Pokud neukázaly rukou, že z objezdu vyjíždějí, musely pořád jezdit dokola, jinak by porušily předpisy. Po hodině jízdy už šlo vše hladce. Děti dokonale pochopily, že do křižovatky mají jet pomalou rychlostí, že na stopce musí zastavit i s kolem, dát přednost chodcům na přechodech a spoustu dalších důležitých dopravních informací. 
Takže, moji řidiči a řidičky, držím vám palce, ať v dubnu, měsíci bezpečnosti, zvládnete test a stanete se držiteli cyklistických řidičských průkazů.
Děkuji slečně učitelce Alence Horákové za hlídání dětí a za pomoc po celou dobu akce. 
                                                                                                                 Mgr. Jitka Školová
     
     
      
Comments