Zájezd do divadla

I v letošním školním roce jsme pro žáky 8. a 9. ročníků a jejich rodinné příslušníky uspořádaly ve středu 12.5. 2010 večerní zájezd do Divadla Jiřího Myrona v Ostravě. Tentokrát jsme vybraly dílo anglického dramatika a filmového scénáristy Michaela Cooneyho Habaďúra . 
Divadelní hra nás zavedla do rodinného domu hlavního hrdiny Erica Swana, který zjistil, že sociální systém má trhliny. Zastihli jsme ho v okamžiku, kdy mu jeho habaďúry začínají přerůstat přes hlavu a on se z nich snaží vyvléci. Nejen my dospělí, ale i žáci jsme se po celou dobu představení smáli jeho povedeným kouskům. Vynikající výstupy skvělých ostravských herců, zejména Vladimíra Poláka a Jiřího Sedláčka, zaslouží naše ocenění. Při sledování této komedie plné situačního i slovního humoru jsme se opravdu příjemně pobavili a odreagovali.
Všichni žáci svým chováním opět dokázali, že zásady společenského vystupování jim nejsou cizí. Přesvědčili nás, že je už můžeme považovat za „skorodospělé“. Doufáme, že s námi divadlo navštíví i příští školní rok.

                                                                                   Mgr. Marcela Kováčová, Mgr. Jitka Školová 

     

     
Comments