Ohlédnutí za lyžařským kurzem 2010

Jaký byl náš letošní lyžařský výcvik? Myslím si, že byl super!
V neděli 14. února ráno jsme se všichni sedmáci, někteří osmáci a deváťáci sešli u přistaveného autobusu před školou. S pomocí rodičů, řidiče a učitelů jsme všechny zavazadla nacpali do autobusu, rychle a nenápadně jsme se rozloučili s rodiči a pak už se jelo. 
Cesta autobusem utekla jako voda a už jsme pěšky šlapali směr Gruň hotel Charbulák. Cesta pěšky nahoru byla nekonečná. Konečně jsme dorazili na hotel a mohli se ubytovat. Již dlouho před odjezdem jsme řešili kdo a s kým bude bydlet na pokoji . 
Po ubytování na nás už čekal vynikající oběd – svíčková na smetaně s brusinkami a knedlíkem. Odpoledne jsme šli na svah, kde nás rozřazovali do tří družstev. Každé družstvo mělo svého instruktora a trošku odlišný lyžařský program. Večer po návratu na hotel byla večeře, po které jsme si vyslechli informace o našem chování a o programu na další den. 
Standardní denní program byl tento:

- 7:00 – budíček
- 8:00 – snídaně
- 9:00 – 11:00 – dopolední lyžování
- 12:00 – oběd a pak polední klid
- 14:00 – 16:00 – odpolední lyžování
- 18:00 – večeře, pak informace na příští den a zábava
- 21:00 – večerka

Tento režim jsme se snažili dodržovat celý týden.
Podmínky pro lyžování byly velmi dobré, zima nebyla a sněhu bylo dostatek. Sníh nebyl moc zmrzlý, takže při častých pádech nás to moc nebolelo. Myslím, že jsme se všichni zase trochu více poznali a zdokonalili se taky na lyžích.
Poslední den na lyžích jsme ráno zakončili obřím slalomem a bojem o medaile a sladké odměny. Odpoledne proběhl maškarní na lyžích v krásných a zábavných maskách.
Zlatým hřebem lyžařského výcviku byla večerní diskotéka, na kterou se všichni bez výjimky moc těšili.
Lyžařský výcvik na Gruni stoprocentně splnil naše očekávání a už se moc těšíme na to, že příští rok zase pojedeme!

                                                                                           Za účastníky kurzu Sabina Holaňová


Comments