Buťáčci v Bludišti

„Butovická škola k vítězství nás volá!“ Takto namotivováni jsme dorazili v úterý 24. listopadu ráno do Ostravy – Radvanic, kde se nachází natáčecí studio České televize Ostrava. Po sdělení nezbytných organizačních záležitostí jsme byli vtaženi do světa náročné televizní práce. I přestože jsme byli bojovně naladěni, po vstupu do natáčecího studia na nás padla tréma a my jsme ochutnali to pravé soutěžní napětí.
Naším soupeřem se stali studenti víceletého gymnázia z Valašského Meziříčí, kteří v předchozích dvou kolech rozdrtili oba své protivníky. Ani nám se nepoštěstilo nad nimi zvítězit. I když ve sportovních soutěžích byly naše síly vyrovnané, ve vědomostních disciplínách byli gymnazisté přece jen o něco lepší a mnohdy i pohotovější. 
Vítězství jsme sice nevybojovali, zato jsme poznali zákulisí televizního natáčení. Ocenili jsme nadhled a trpělivou práci pana režiséra a jeho pochopení pro malé nezdary všech soutěžících. Při práci moderátora soutěže jsme si uvědomili potřebu kulturního vyjadřování a také jsme poznali, že bez pečlivé práce kameramanů, osvětlovačů a vlastně celého štábu by nemohl vzniknout tak zábavný pořad…
Bezprostředně po skončení soutěže jsme sice pocítili malé zklamání, že jsme nevyhráli, na druhou stranu jsme si však vědomi toho, že z každé životní zkušenosti, byť i té smutnější, se můžeme poučit. Posmutnělé výrazy z našich tváří brzy zmizely a my máme chuť se přihlásit do soutěže znovu.

                                                               Žáci 9. ročníků, Mgr. Marcela Kováčová a Mgr. Jitka Školová

     

     

     

Comments